Yüksek Lisans Programları- KKTC

PROGRAMA İLİŞKİN  BİLGİLER

a. Anadolu Üniversitesi İşletme Yönetimi Tezsiz Yüksek Lisans Programına devam zorunludur. İlgili Yönetmeliğe göre, derslerin en az %70 ine devam koşulunu yerine getirmeyen öğrenciler o dersten başarısız sayılırlar.

b. Bu program süresince öğrenciler toplam 14 ders ve dönem projesinden sorumlu olacaktır. Üç dönem sürecek bu programda alınacak dersler şunlardır:

c. Üniversitemizce gerçekleştirilecek programda tüm dersler Türkiye den gelen, Anadolu Üniversitesi nin öğretim elemanlarınca yürütülecektir. Derslerin ara sınavları öğretim elemanınca ders devam ederken gerçekleştirilecek; dönem sonu sınavları (finaller) ise yine dersin bitiminde ilgili öğretim üyesi tarafından yapılacaktır.

d. Programa kaydolmakla öğrenciler Anadolu Üniversitesi Yüksek Lisans öğrencisi olmakta ve Anadolu Üniversitesi nce tanınan Kütüphane, diğer (öğrenci indirimleri gibi) tüm imkanlardan yararlanma olanağına kavuşmaktadırlar. Anadolu Üniversitesi, öğrencilerine bir öğrenci kimliği verecektir.

e. Programın sonunda verilecek MBA Diploması uluslararası geçerliliği olan bir diplomadır.

İLETİŞİM

Programın işleyişi ve derslerle ilgili olarak tüm sorular Anadolu Üniversitesi AÖF Lefkoşa Büro Yöneticisi Öğr.Grv.K.Tarık BEİDOĞLU na sorulabilir. Sosyal Bilimler Enstitüsü ne ilişkin ayrıntılı bilgiler http://www.sosbilens.anadolu.edu.tr adresinde yer almaktadır. Telefonla ulaşmak isteyenler için telefon numaraları şöyledir:

– Sosyal Bilimler Enstitüsü: +90-222-3350895           

– Lefkoşa Bürosu: 392 227 87 86-Bedrettin Demirel Cd. No: 101 Lefkoşa

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>