Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi (KSTU) 2016 yılında KKTC’nin Güzelyurt bölgesinde kurulmuştur. Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi, 2018-2019 akademik yılı itibariyle 2 Fakülte, 2 Yüksekokul ve İngilizce – Türkçe Hazırlık Okulu ile eğitim öğretim faaliyetlerine büyüyerek devam etmektedir.

Kıbrıs’ta Eğitim Sağlıkla Başlıyor

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin (KKTC) en donanımlı uygulama laboratuvarlarına sahip olan Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi, 2017 yılı itibariyle T.C Yükseköğretim Kurulu tarafından akredite edilerek denkliğini almıştır.

Uluslararası Bir Üniversite

Zengin altyapısı, nitelikli eğitim kadrosu, İngilizce eğitim veren programları, spor, sosyal ve kültürel etkinlik olanaklarına sahip, uluslararası işbirlikleri, uluslararası öğretim ortamı, kozmopolit sosyal yapısı ile Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi, öğrencilerini İngilizce’yi iyi bilen, gelişime ve değişime açık, global düzeyde rekabete hazır gençler olarak yetiştirmekte ve onları uluslararası kariyer için eğitmektedir.

Tam Donanımlı Uygulamalı Eğitim

Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi, her bilim dalı için ayrı yapılandırılmış tam donanımlı ve zengin altyapıya sahip uygulama laboratuvarlarını barındırır. Teorikte öğrenilen bilgileri laboratuvarlarda pratiğe dönüştüren öğrenciler, iş sektöründe yabancılık çekmemektedirler. İş sektöründeki öncü kurum ve kuruluşlar ile işbirliği yapan Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi, öğrencilerinin mezuniyet sonrası bir adım daha önde olabilmeleri için çalışmaktadır.

%75 Kesintisiz Burs Desteği

Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi, öğrencilerine en uygun imkanları sunmak için %75 burs imkanı sunmaktadır. Öğrencinin, öğrenim süresi boyunca yaşayabileceği herhangi bir ders başarısızlığı durumunda ise burs kesintisi uygulamamaktadır.

İyi Tercih Sağlıklı Gelecek

Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi, kalite politikası çerçevesinde şekillenmiş eğitim öğretim gücü, kurumsal vizyon ve misyona inanarak çalışan kadrosu ve “iyi tercih, sağlıklı gelecek” diyen öğrencileri ile birlikte uluslararası başarılara koşan dinamik bir üniversitedir.

Akademik Birimler

-Diş Hekimliği Fakültesi

-Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi

-Sağlık Yüksekokulu

-Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu

-Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

-İngilizce Hazırlık Okulu

-Uzaktan Eğitim Sistem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>