Hemen hemen tüm kampüs üniversiteleri, çeşitli barınma olanaklarına sahiptir. Üniversite yurtlarının haricinde, devlet yurtları da öğrencilere barınma hizmeti sunmaktadır. Bir diğer seçenek de özellikle büyük şehirlerde, diğer öğrencilerle birlikte bir ev kiralamaktır.

Yabancı uyruklu öğrenciler için tahmini masraflar öğrencinin yaşam şekline göre değişmekle beraber aylık  en az 300-400 ABD Doları civarındadır. Dönem başına kitap masrafları ve idari masraflar yaklaşık 100-150 ABD Dolarıdır.

Şehirlerde toplu ulaşım çok elverişli ve kolay olup otobüs, minibüs ve (sadece büyük şehirlerde) metro yoluyla sağlanır. Öğrencilerin şehir içi ve şehirlerarası ulaşımlarda indirimli bilet alma hakkı vardır.

Türkiye’de dört mevsim tüm özellikleriyle yaşanır, dolayısıyla yüzmeden raftinge, kürek çekmeye ve kayak yapmaya kadar çok çeşitli spor olanakları mevcuttur. Ayrıca, futbol, basketbol, voleybol, tenis, trekking, okçuluk, triathlon, karate, yamaç paraşütü, masa tenisi, hentbol, su topu, tekwando ve jogging gibi çok geniş bir yelpazede spor ve eğlence aktivitelerine katılma şansını yakalayabilirsiniz.