Ulusal ve uluslararası okullarıyla Türkiye’de kaliteli eğitimin öncüsü olan MEF Eğitim Kurumları’nın temel hedefi her zaman eğitim alanındaki misyonunu, farklılık yaratan bir üniversite ile pekiştirmek olmuştur.

 Bu amaçla eğitimde 43 yıllık bilgi birikimi ve tecrübesiyle fark yaratan MEF Eğitim Kurumları’nın bu başarısının yükseköğretim düzeyinde de devam etmesi için, İbrahim Arıkan Eğitim ve Bilimsel Araştırmaları Destekleme Vakfı tarafından MEF Üniversitesi kurulmuştur.

 2014-2015 Akademik Yılı’nda ilk öğrencilerini alan MEF Üniversitesi, farklı eğitim-öğretim modeli ile girişimcilik, inovatif düşünce ve yaratıcılığı ön planda tutan, küresel ve yerel ölçekte katma değer yaratan bir üniversite olma yolunda ilerlemektedir.

 MEF Üniversitesi, uluslararası akademik ve idari yapılanması, dinamik ve ulaşılabilir yönetim yaklaşımı ve fiziksel altyapısını oluşturma konusundaki yenilikçi ve çevreci duruşuyla, çağımızın gereklerine yanıt veren, diploması tüm dünyada geçerli ve saygın bir yere sahip bir üniversite olmak için tüm hazırlıklarını tamamladı.

 ARIKANLI HOLDİNG

 Arıkanlı Holding’in temeli, MEF Dershanelerinin kurulduğu 1972 yılında atıldı. Arıkanlı Holding ise, faaliyet göstermekte olan şirketlerin “stratejik birlikteliğini ve koordinasyonunu sağlamak” amacıyla 1996 yılında kuruldu.

 Bugün; eğitim, taşımacılık, medya ve yayıncılık, sigortacılık, sanayi ve inşaat alanında önemli başarılara imza atan Arıkanlı Holding, yarattığı ilklerle tanınmaktadır.

 Arıkanlı Holding, yarattığı ilklerle tanınmaktadır. Bu bağlamda, Arıkanlı Holding’in kurduğu şirketler Türkiye’nin en köklü ve başarılı kuruluşları arasına adını yazdırmayı başarmıştır.

Bunlar:

-MEF Okulları

-Yurtiçi Kargo

-Yurtiçi Lojistik

-Yurtiçi İnşaat

-İris Bağcılık

-Arı-Tur Turizm

-Enmersan Granit Mermer

-Günarı Mermer

-1000 Volt Post Prodüksiyon

Akademik Birimler

-Eğitim Fakültesi

-Hukuk Fakültesi

-İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi

-Mühendislik Fakültesi

-Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi

-Yabancı Diller Yüksekokulu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>