1965 yılında “Burdur Kız Öğretmen Okulu” adıyla eğitim başlayan Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, 50 yılı aşkın geçmişi ile eğitimden sağlığa, tarımdan hayvancılığa, mühendislikten temel bilimlere kadar uzanan geniş bir yelpazede yüksek teknoloji altyapısı ve nitelikli akademikidari kadrosuyla sağladığı eğitim ve araştırma faaliyetlerinin sıra sosyal ve kültürel zenginlikleri ile de öğrencilerine mutlu bir yaşam alanı sunmaktadır. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi öğrencileri bilgi ve beceri düzeyleri yüksek, girişimcilik ve proje üretme kültürüne sahip bireyler olarak yetiştirmeyi amaçlayan ders programlarıyla, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif amaçlarla kurulmuş öğrenci topluluklarıyla öğrenci merkezli bir üniversitedir.

Adını taşıdığımız Mehmet Akif’in yüksek idealizminden güç alıyor bu yüzden hayallerinizi gerçekleştirmenize yardımcı oluyoruz. MAKÜ’de, amacınızı keşfedebilir, kariyerinizi geliştirebilir ve toplumda anlamlı bir fark yaratmaya karar verebilirsiniz. Dünya çapındaki MAKÜ ailesinin bir parçası olmanın anlamlı gururunu yaşayabilirsiniz.

SOSYAL YAŞAM

MAKÜ’de hem üniversite mensuplarının hem de Burdur halkının ilgiyle izledikleri pek çok bilimsel, sanatsal ve kültürel faaliyet düzenlenmektedir. Yerleşke ulusal ve uluslararası düzeyde ün yapmış sanatçı ve toplulukların yanı sıra çok sayıda öğrenci topluğunun birbirinden renkli etkinliklerine ev sahipliği yapmaktadır. Bu amaçla edilmiş 600 kişi kapasiteli MAKÜ Konferans ve Sergi Salonunda hemen her gün bilimsel toplantılardan konferanslara, konserlerden sergilere kadar çok sayıda etkinliğe katılmak mümkündür.

Akademik Birimler

Fakülteler

-Bucak İşletme Fakültesi

-Bucak Teknoloji Fakültesi

-Diş Hekimliği Fakültesi

-Eğitim Fakültesi

-Fen Edebiyat Fakültesi

-İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

-İlahiyat Fakültesi

-Mühendislik-Mimarlık Fakültesi

-Sağlık Bilimleri Fakültesi

-Sanat ve Tasarım Fakültesi

-Veteriner Fakültesi

Enstitüler

-Eğitim Bilimleri Enstitüsü

-Fen Bilimleri Enstitüsü

-Sağlık Bilimleri Enstitüsü

-Sosyal Bilimler Enstitüsü

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>