Bu kanunla, daha önce Trakya Üniversitesi’ne bağlı olan; Ziraat Fakültesi, Çorlu Mühendislik Fakültesi ve Sağlık Yüksekokulu ile Tekirdağ Meslek Yüksekokulu, Çorlu Meslek Yüksekokulu, Çerkezköy Meslek Yüksekokulu, Hayrabolu Meslek Yüksekokulu, Malkara Meslek Yüksekokulu, Marmara Ereğlisi Meslek Yüksekokulu, Muratlı Meslek Yüksekokulu, Saray Meslek Yüksekokulu, Şarköy Meslek Yüksekokulu Namık Kemal Üniversitesi’ne devredilmiştir.

Aynı yasa ile Tıp Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Fen Bilimleri Enstitüsü, Sosyal Bilimler Enstitüsü ve Sağlık Bilimleri Enstitüsü ile Rektörlüğe bağlı Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi, Türk Dili, Yabancı Diller, Güzel Sanatlar ve Beden Eğitimi Bölümleri kurularak, Üniversitemizin oluşumuna katılmıştır.

Namık Kemal Üniversitesi, 10 yıl gibi kısa bir sürede; 9 Fakülte, 3 Enstitü, 3 Yüksekokul, 11 Meslek Yüksekokulu, 11 Araştırma ve Uygulama Merkezi, Rektörlüğe bağlı 5 Bölüm Başkanlığı, toplam 34.366 öğrencisi ve 1.535 akademik ve idari personeli ile bölgesinin ve ülkemizin akademik dünyasında önemli bir kurum haline gelmiştir. Üniversitemiz, nitelikli eğitimi, araştırma projeleri ve bilimsel yayınları ile ülkemize önemli katkılar sağlayan bir üniversite konumunda yarınlara emin adımlarla yürümektedir.

Akademik Birimler

 Fakülteler

– Çorlu Mühendislik Fakültesi

– Diş Hekimliği Fakültesi

– Fen Edebiyat Fakültesi

– Güzel Sanatlar Tas. ve Mimarlık Fak.

– Hukuk Fakültesi

– İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

– İlahiyat Fakültesi

– Tıp Fakültesi

– Veteriner Fakültesi

– Ziraat Fakültesi

Enstitüler

– Fen Bilimleri Enstitüsü

– Sağlık Bilimleri Enstitüsü

– Sosyal Bilimler Enstitüsü

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>