Global Group Topluluğu Yurt Dışı Eğitim Birimi olarak amacımız, uluslararası öğrenci çeşitliliğini ve sayısını arttırmak, Türkiye’de ki vakıf üniversitelerimizin uluslararasılaşma politikasına uygun olarak öğrencilere çeşitli olanaklar sunarak onlara destek olmaktır.

Uluslararası Öğrenci Ofisimiz, yurtdışından gelen öğrencilerimize çeşitli hizmetler sunarak Türkiye de eğitime başlama ve devamında üniversite yaşamlarını kolaylaştırmayı hedefler.

Ofisimiz, aşağıdaki alanlarda öğrencilere paket hizmetler sunarak, öncelikle kendilerini VİP hissetmelerini sağlar, Türkiye’ye adapte sürecinde onlara ihtiyaçları olan her konuda destek olur ve Ailelerinin daima temasa geçebileceği bir merkez olarak 7/24 hizmet sunar.

1.Üniversite Başvuru Süreçleri, Akademik Danışmanlık ve Eğitim Koçluğu Hizmeti: 

GLOBAL GROUP ULUSLARARASI ÖĞRENCİ OFİSİ, yurtdışından yurdumuza eğitim almak amacı ile gelmek isteyen öğrenci adaylarına, Türkiye de mevcut olan bütün üniversitelerin lisans, yüksek lisans ve doktora başvurularında, kayıt kabul süreçlerinde ve Türkiye de ki eğitimleri boyunca akademik başarılarına katkıda bulunmak amacıyla, süreçleri onlar adına takip eder ve doğru yönlendirmeler yapar.

2. Evrak Tercüme ve Tercüman Hizmeti:

GLOBAL GROUP ULUSLARARASI ÖĞRENCİ OFİSİ, evrak tercüme ve noter hizmeti sağlar. Uluslararası öğrenci adayı, daha evvelden Türkiye’ye gelmiş olan, aynı ülke vatandaşı gönüllü üniversite öğrencilerimiz ile tanıştırılır ve Türkiye’ye adaptasyonunu sağlanır.

3.Uçak Bileti ve Havalimanı Karşılama Hizmeti:

GLOBAL GROUP ULUSLARARASI ÖĞRENCİ OFİSİ: Anlaşmalı olduğu uçak bileti satış ofisleri aracılığı ile  ekonomik uçuş hizmeti sağlar, Türkiye’ye ilk defa gelen öğrenci, öğrenci yakını veya yakınlarını, Tercüman eşliğinde havalimanından karşılar. Tekrar ülkesine dönmek isteyen öğrenci yakınına havalimanı bırakma hizmeti sağlar.

4.Konaklama Desteği: 

GLOBAL GROUP ULUSLARARASI ÖĞRENCİ OFİSİ,  uluslararası öğrencilerin konaklama süreçlerinde yardımcı olmak amacıyla öğrenci yurtları veya özel konaklama seçenekleri hakkında bilgi verir. Konaklama konusunda ihtiyaç duyulan desteği sağlayarak öğrencilerin rahat ve güvenli bir ortamda yaşamalarını sağlar.

5.İkametgah (Tezkeresi )Başvurusu ve Oturum İzni:

GLOBAL GROUP ULUSLARARASI ÖĞRENCİ OFİSİ, uluslararası öğrenci adayı adına göç idaresinden online randevu başvuru hizmeti sağlar.Öğrenci adına vekaleten Online başvuru yaparak, İl göç idaresinden randevu alır. Randevuya giden öğrenciye yabancı kimlik belgesini teslim eder.

6.TÖMER ve Yabancı Dil Eğitimi: 

GLOBAL GROUP ULUSLARARASI ÖĞRENCİ OFİSİ, Dil becerilerini geliştirmek isteyen öğrencilere dil kursları hakkında bilgi vererek ve yönlendirerek dil öğrenimine destek sağlar. Dil eğitimi, öğrencilerin üniversite hayatında daha etkili ve başarılı olmalarına yardımcı olur.

7. Sosyal ve Kültürel Etkinlikler: 

GLOBAL GROUP ULUSLARARASI ÖĞRENCİ OFİSİ, öğrencilerin sosyal etkileşimlerini arttırmak ve kültürel çeşitliliklerini kutlamak  amacıyla, uluslararası öğrencileri çeşitli etkinlikler düzenleyen ve birçok konuda öğrencilere destek olan, uluslararası öğrenci derklerine ve vakıflarına yönlendirir. Uluslararası dernekler sayesinde buluşan yabancı öğrencilerin birbirleriyle tanışmasına, farklı kültürleri deneyimlemesine ve sosyal becerilerini geliştirmesine olanak sağlar.

Ayrıca ; Global Eğitim Koçlarından Alacağınız Teknik Hizmetler de aşağıda ki gibidir!

  • Üniversite ve bölüm araştırması,   
  • Üniversite kontenjanlarının takibi,
  • Üniversite ek kontenjanlarının takibi,
  • Üniversite yedek kontenjanların takibi,
  • Tercih dönemi takibi ve online tercih başvurularının yapılması,
  • Adaya meslek seçimi konusunda tercih rehberliği hizmetleri,
  • Kayıt belgelerinin hazırlanması,
  • Tömer eğitimi ve tömer sınav başvuru hizmeleri,

Bizimle İletişime Geçin!

Sunduğumuz hizmetler hakkında daha fazla bilgi almak ve sorularınıza yanıt bulmak için her zaman buradayız. Sizi Global’de görmekten mutluluk duyacağız!

(HEMEN İLETİŞİM KURMAK İÇİN +90 546 946 94 95 Whatsapp Hattımızla Eğitim Danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz)